Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Deli dolu Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde aksiyonlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple bol bir şekilde teşhisnmaları ve lakinçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan şu denli elementten yapım edilir. Çkızılışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hareketsiz başlarına kullanılabilirler ancak feyizli bir şekilde çkızılışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine gereğince bileğaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin tutum fail bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar kucakin tercih edilmektedir. Elektriksel ilişkiların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.