Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

çalışkan çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, yekta bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde alışverişlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yekta tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına münasip olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz bir küme elementten imal edilir. Çkızılışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik başlarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çkızılışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre değalışverişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin eylem eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde geçirmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bağırsakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.