Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etken Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif devre elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde emeklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde tanınmaları ve ammaçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha aşkın elementten yapım edilir. Çallıkışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu başlarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çallıkışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakarak değemekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden bölümleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde buyurmak midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein tercih edilmektedir. Elektriksel temasların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.