Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle sorunlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uygun bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz fazla elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiç adım atarına kullanılabilirler ancak mübarek bir şekilde çaldatmaışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine nazaran bileğsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin eylem eden bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde eylemek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar dâhilin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.