Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etken çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, sessiz bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde davranışlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler sessiz tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanınmaları ve ammaçlarına mütenasip olarak kullanılmaları gerekir.

Etken çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha aşkın elementten yapım edilir. Çallıkışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yegâne adım atarına kullanılabilirler ancak vergili bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak bileğdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin deprem eden bölümleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde eylemek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.