Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etken Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde teamüllevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına munis olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan bir küme elementten yapım edilir. Çkızılışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu adım atarına kullanılabilirler fakat zengin bir şekilde çkızılışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine için değteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde eylemek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel ilişkiların esenlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.