Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Deli dolu Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte kârlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple çok bir şekilde tanınmaları ve ammaçlarına akla yatkın olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan aşkın elementten imal edilir. Çalışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta başlarına kullanılabilirler fakat müsmir bir şekilde çalışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine gereğince bileğkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde eylemek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel temasların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.